6 mitów na temat cateringu dietetycznego

Wokół cateringu dietetycznego narosło sporo mitów, postaramy się je zdemaskować i sprawdzić czy rzeczywiście mają coś z prawdy.

1. Posiłków nie przygotowuje dietetyk

A kto, jeśli nie dietetyk? Nie wierz, że dania przygotowywane są przez kogoś bez odpowiedniego wykształcenia. Zawsze musi to być dietetyk, ponieważ po prostu sanepid nie dopuściłby takiej możliwości. Tego rodzaju restauracja nie mogłaby być po prostu otwarta.

2. Posiłki nie są zbilansowane

Jeśli w ciągu dnia otrzymujesz cztery, a czasem nawet pięć posiłków, to muszą być dobrze zbilansowane. Po pierwsze, czuwa nad tym dietetyk, ponadto z jakichś składników trzeba przygotować te wszystkie dania. Są różnorodne i łatwo się o tym przekonać.

3. Catering dietetyczny to odgrzewanie posiłków

Oczywiście, jest w tym coś z prawdy. Diety są dostarczane do domu raz dziennie. Muszą więc być gotowe na każdą porę dnia. Siłą rzeczy któryś z nich będzie trzeba odgrzać, aby zjeść ciepły. Popatrz jednak, czy aby na pewno przy samodzielnym gotowaniu zawsze jesz posiłek prosto z patelni? Nierzadko kupujesz gotowe jedzenie, które przygotowujesz później w mikrofalówce. Jeśli zaczniesz się nad tym bardziej szczegółowo zastanawiać to okaże się, że większość dań spożywanych w ciągu dnia musisz odgrzewać, czasem nawet kilkukrotnie.

4. Catering dietetyczny jest za drogi

Otóż to nieprawda. Gdybyś policzył ile pieniędzy wydajesz na jedzenie w ciągu miesiąca to okaże się, że koszt jest identyczny, jak catering dietetyczny. Musisz sobie to wszystko podliczyć, a sam się przekonasz. Weź pod uwagę także przekąski, które nierzadko kupujesz bezwiednie, a więc zapiekanki na mieście pomiędzy posiłkami, batoniki, hot-dogi na stacji benzynowej itp.

5. Catering dietetyczny jest niesmaczny!

Wszyscy mamy jakieś swoje przyzwyczajenia dotyczące ulubionych smaków potraw. Możemy to zmieniać, jeśli nie chcemy całe życie jeść tego samego. Powinniśmy wręcz starać się jak najbardziej urozmaicać naszą dietę i odkrywać nowe smaki, próbować egzotycznych potraw i nieco reformować kubki smakowe. Nie każdy ma na to jednak chęć. Jeśli jesteś konserwatystą w tym względzie, to po prostu przedstaw restauracji swoją propozycję. Na początku współpracy zwyczajnie powiedz, jakich składników, przypraw czy produktów nie tolerujesz i nie będziesz ich spożywał. Dajemy ci gwarancję, że dostaniesz tylko takie dania, które lubisz.

6. Za dużo plastiku

Niestety, to trudno jest ominąć. Wszystkie dania muszą być w czymś transportowane i przechowywane. Zwykle są to pojemniki plastikowe lub styropianowe, ale nie są one szkodliwe dla naszego zdrowia, ponieważ do tego są właśnie przystosowane. Być może ma to swoje negatywne strony, ponieważ nie jest ekologiczne, jako że produkujemy wówczas dużo odpadów, aczkolwiek one także są później przetwarzane w procesie recyklingu, więc może nie jest aż tak źle.

Czy zdołaliśmy cię przekonać, że catering dietetyczny obrósł w wiele nieprawdziwych teorii? Wydaje się więc, że można spróbować tego rodzaju żywienia.